Kaip teisingai pasirinkti spausdintuvą?

Visi gyvename prekių gausoje ir senai pamiršome tuos laikus, kai rinkdavomės biuro ar buitinę techniką (šaldytuvus, televizorius) vos iš kelių modelių, o apie indaploves ar robotus siurblius tik pasvajot galėdavome. Ne išimtis ir spausdintuvai.

Pirmieji spausdintuvai, skirti masiniam vartotojui, atsirado ir paplito XXa. paskutiniame dešimtmetyje. Pirmieji spausdintuvai spausdino nespalvotai, turėjo tik spausdinimo funkciją ir buvo ganėtinai gremėzdiški ir spausdino lėtokai. Šiuo metu didesniame buitine technika prekiaujančiame prekybos centre galima pasirinkti iš daugiau kaip 30 įvairių spausdintuvų, besiskiriančių spausdinimo kokybe, sparta, naudojamais ištekliais, funkcijomis, patogumu ir tai tik mažoji dalis spausdintuvų, kuriuos siūlo populiariausi gamintojai HP, Canon , Epson, Brother. Įprastai kiekvienas gamintojas tobulina ir keičia gaminamus modelius kasmet, retais atvejais gamina ilgiau nei 3 metus.

Rekomenduojame prieš perkant pasikonsultuoti su specialistu, kad vėliau nebūtų jokių netikėtumų. Pavyzdžiui: ne visiems spausdintuvams yra pigesnių kasečių, ne visas spausdintuvų kasetes galima užpildyti. Nemokama konsultacija jums gali ženkliai sumažinti spausdinimo kaštus ateityje.

Tai kaip pasirinkti iš tokios gausos jums tinkamą?

Pirmiausia turite atsakyti sau į kelis pagrindinius klausimus:

 • kiek puslapių planuojate spausdinti per mėnesį,
 • ar norite spausdinti spalvotai,
 • ar reikalingos papildomos funkcijos tokios kaip kopijavimas ir skenavimas,
 • kiek žmonių planuoja vienu metu juo naudotis?

Štai keletas patarimų, į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis spausdintuvą:

 • Nepirkite spalvotai spausdinančio spausdintuvo, jei neketinate spausdinti spalvotai arba be to galite išsiversti – taip sumažinsite spausdintuvui skirtas išlaidas keletą kartų.
 • Nepirkite rašalinio spausdintuvo, jei planuojate spausdinti labai retai, rečiau nei kartą per mėnesį. Rašalas džiūva ir jei rašalinio spausdintuvo nenaudosite ilgiau kaip mėnesį, tikimybė, kad kasetės uždžius ir nebespausdins kokybiškai, labai išauga.
 • Nesirinkite aparatų, turinčių papildomų funkcijų, kuriomis neplanuojate naudotis  – skenavimo, kopijavimo, dvipusio spausdinimo, fakso, automatinio lapų padavimo, wifi funkcijos ir pan. Kuo daugiau funkcijų spausdintuvas turi, tuo didesnė gedimų tikimybė, be to, toks spausdintuvas dažnai yra brangesnis.
 • Visada pasidomėkite kiek kainuoja spausdintuvui kasetės ir kiek jos lapų gali išspausdinti. Daugumos gamintojų tikslas uždirbti iš spausdintuvų kasečių, todėl dažnai kasetės gali kainuoti tiek pat kiek kainuoja pats spausdintuvas. Būtinai pasiskaičiuokite vienos kopijos atspausdinimo savikainą ir palyginkite su kitais spausdintuvais.
 • Pasidomėkite ar bus galimybė įsigyti alternatyvių kasečių ir ar bus galimybė jas pildyti, taip galite sumažinti savo išlaidas 50-70%.
 • Nepasikliaukite vieno pardavėjo nuomone, pasistenkite susirasti kvalifikuotą konsultantą, kuris galėtų atsakyti į visus jūsų klausimus ne tik susijusius su spausdintuvo funkcijomis, bet ir su eksploatacinėmis išlaidomis.
 • Nesirinkite pačių naujausių ir ką tik rinkoje pasirodžiusių spausdintuvų modelių, nes dažnai jiems nėra alternatyvių kasečių, todėl būsite priversti pirkti naujas ir itin brangias kasetes arba visai jų negalėsite įsigyti bent pirmus kelis mėnesius.
 • Neverta ieškoti spausdintuvų su 2-3 metų garantija ar jas papildomai jos prasitęsti, nes daugiau nei 90% gedimų išaiškėja per pirmus metus arba gedimai būna negarantiniai (uždžiūvusios kasetės ar spausdinimo galvutės, apsinešę popieriaus padavimo velenėliai, patekę pašaliniai daiktai ar šiukšlės į spausdintuvą, kiti mechaniniai pažeidimai)
 • Nesirinkite spausdintuvų su itin didelės talpos kasetėmis (3000, 6000, 9000 psl. ir didesnės talpos kasetėmis) jei spausdinsite vos kelis lapus per mėnesį, nes toks spausdintuvas kainuos gerokai daugiau ir vargu ar kada nors atsipirks.
 • Nesirinkite spausdintuvo pagal spalvą, dizainą ar dydį, jei norite spausdinti ekonomiškai ir kokybiškai, nes išskirtinumas taip pat papildomai kainuoja.

Jei nepadėjome apsispręsti, kokio spausdintuvo norite ir turite papildomų klausimų, nemokamai konsultuojame pasirenkant spausdintuvą tel.: (46)324000, UAB REDO, www.redo.lt

Susisiekite dabar

  (*) Privalomi laukai